توصیه های پس از درمان لمینیت

لمینیت روشی است که برای اصلاح ظاهر و درخشانتر کردن دندان ها استفاده می شود. در این روش سطح روی دندان کمی برداشته می شود و لمینیت با مواد دندانپزشکی روی دندان ها قرار می گیرد. انجام این کار حتما باید به دندانپزشک یا متخصص دارای تجربه سپرده شود. زیرا کار بسیار حساسی است و در صورت عدم توجه کافی هنگام درمان، ممکن است به دندانها آسیب برسد.

توصیه های پس از درمان لمینیت

اگر بتازگی ونیر لمینیت (سرامیكی یا كامپوزیتی) دریافت كرده اید توجه شما را به موارد زیر جلب میكنیم.

لمینیتها به طور كلی در زمره حساس ترین و دقیقترین درمانهای دندانپزشكی هستند و علاوه بر ساخت و جایگزاری دقیق نیاز به توجه و مراقبت ویژه ای پس از جایگزاری دارند تا بتوانند در بهترین شرایط بازدهی درمانی و زیبایی باقی بمانند.

جویدن: لمینیت ها مانند دندانهای طبیعی باید از فشار زیاد حین جویدن غذاهای سفت (مانند بلال یا سیب سفت یا تهدیگ برشته و …) و نیز عادات مضر نظیر جویدن ته مداد و سایر اشیا محافظت شوند، در غیر اینصورت تحت این فشارها لمینیت ها از دندان جدا میشوند یا دچار شكستگی میشوند.

چك آپ و معاینه منظم: به طور معمول جلسات معاینه و چك آپ هر ٦ ماه یكبار برای لمینیتها لازم است و اگر مشكلاتی نظیر پوسیدگی و … رخ بدهد به خوبی در این چك آپ ها قابل تشخیص و ترمیم است، در حالیكه زمانهای طولانیتر منجر به ضایعات گاها جبران ناپذیر میشود كه نیاز به درمانهای وسیعتر دارد خواهد شد.

محافظت از ضربه: برای طول عمر بیشتر لمینیتها در هنگام فعالیت ورزشی و فیزیكی از محافظ های دهانی مخصوص استفاده كنید تا لمینیت های شما دچار اسیب نشود.

در صورتیكه بهر دلیل هر گونه تغییری در لمینیت خود مشاهده كردید در اولین فرصت با ما تماس بگیرید.

اگر علیرغم موارد بالا مشكل یا سوالی دارید (حتی اگر بیمار مركز ما نیستید) با کلینیک ایمپلنت دندان شماره های ٦١-٢٢٨١٥٦٦٠ تماس بگیرید یا به ادمین كانال ما با ایدی زیر در تلگرام پیام دهید:

telegram.me/drmostafanejad

 

مطالب مشابه