ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری چیست؟

آیا می توان با روش هایی سرعت مراحل قرار دادن ایمپلنت در فک را افزایش داد؟ در روش ایمپلنت فوری دندان بلافاصله بعد از کشیدن دندان در داخل استخوان فک قرار داده می شود.

 

مزایای استفاده از ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری دندان

 

  1. بالا بودن سرعت کاشت دندان : این روش در حدود ده تا پانزده دقیقه انجام می شود.
  2. به دلیل اینکه بلافاصله پس از کشیدن دندان ایمپلنت درون حفره آن قرار می گیرد، زمان اضافی برای جراحی جداگانه ایمپلنت صرف نمی شود.
  3. کاهش یافتن خونریزی که برای افرادی که فشار خون بالا دارند و افرادی که از داروهای ضد انعقادی خون استفاده می کنند، بسیار سودمند است. در روش معمول جراحی ایمپلنت به طور جداگانه انجام می شود و به همین دلیل بیمار چندین بار در معرض زخم و خونریزی قرار می گیرد. بیماران مبتلا به بیماری های خونی ممکن است در این شرایط دچار مشکل شوند.
  4. کمترین درد: به دلیل اینکه میزان تروما تا %95 کاهش پیدا می کند باعث می شود که درد به کمترین میزان برسد.
  5. با کشیده شدن دندان حفره آن خالی می ماند. این مسئله باعث می شود که برای قرار دادن ایمپلنت دندان نیاز به ایجاد حفره جدیدی در فک نباشد. آسیب یا ترومایی که در فرآیند ایمپلنت فوری به فک وارد می شود، بسیار ناچیز است.
  6. عوارض جراحی نظیر تورم و یا درد بعد از عمل بسیار کم یا ناچیز خواهد بود.
  7. پایین آمدن سطح تحلیل استخوان به دلیل اینکه باز و بسته کردن لثه، در این روش انجام نمی گیرد. در روش کاشت دندان بصورت معمول، بافت نرم لثه چندین بار باز و بسته می شود. به این ترتیب پوشش نرم روی استخوان چندین بار برداشته می شود و باعث می شود که احتمال تحلیل رفتن استخوان بسیار بالا برود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه