چکاپ و آموزش بهداشت

یكی از عمده ترین وظایف هر مركز پزشكی و بهداشتی در كنار درمان بیماریها و مشكلات موجود، پیشگیری از بوجود آمدن بیماری های مرتبط در آینده است، كه در دندانپزشكی به روشهای مختلف قابل انجام است و در ادامه به مهمترین این روشها اشاره خواهد شد:

آموزش بهداشت دهان و دندان

اولین گام در راه نگه داری سلامت دهان و دندان، پیروی از اصول بهداشتی می باشد. انجام فعالیت هایی مانند مسواک کردن دندان ها، نخ دندان کشیدن، استفاده از انواع مسواک های برقی، دهانشویه و دیگر محصولات بهداشت دهان و دندان می توانند در بهبود بهداشت دهان و دندان موثر باشند و نتایج مثبتی را به بار آورند. افراد بسیاری به علت ناآگاهی و نداشتن اطلاعات مناسب دچار مشکلات شدید دهان و دندان می شوند. در این حالت باید به دندانپزشک و یا متخصص مربوطه مراجعه شود که نیازمند هزینه مالی و زمانی زیادی است. این در حالیست که وجود دانش کافی در مورد فعالیت های بهداشتی و شیوه درست انجام آنها می تواند خطر ابتلا به بیماری های دهان و دندان را کاهش دهد. به این ترتیب حتی در زمان و هزینه های بالای دندانپزشکی صرفه جویی خواهد شد.

چكاپ و معاينات دوره ای

از موارد مهمی که باید بدانیم این است که برخی از مشکلات دندان ها مانند پوسیدگی و حتی برخی از بیماری های لثه ناشی از میکروب ها هستند. در بیشتر موارد با وجود آنکه فرد به خوبی بهداشت دهان و دندان را رعایت می کند، باکتریهایی در دهان حضور می یابند که منشا مشکلات بعدی بسیاری می شوند. بسیاری از این مشکلات در ابتدا بروز ظاهری ندارند. به این معنی که دردی احساس نمی شود و تنها راه تشخیص مشکل، معاینه ایست که توسط دندانپزشک انجام می شود. این مشکلات با تشخیص زودهنگام کاملا قابل درمان هستند.

در این مركز آموزش بهداشت دهان و معاینات دوره ای و حتی در صورت نیاز رادیوگرافی تشخیصی برای مراجعینی كه پرونده دارند و بیمار ما محسوب میشوند كاملا رایگان است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

کاشت دندان جلو

کاشت دندان جلو

ضرورت و نحوه انجام کاشت دندان کاشت دندان موضوعیست که برای بسیاری از افراد مورد سوال است: اینکه این کار چگونه انجام می شود ؟

مطالعه مقاله