مزایای ایمپلنت های دندانی

مزایا و فواید ایمپلنت های دندانی چیست؟

  • بهبود ظاهر: ایمپلنت های دندانی دقیقا مشابه دندان های شما می باشند. چون آنها به گونه ای طراحی شده اند تا به استخوان فک شما متصل شوند، گزینه ای دائمی به حساب می آیند.
  • بهبود گفتار: هنگام استفاده از دندان های مصنوعی موقت، دندان ها می توانند درون دهان شما لغزش کنند که باعث می شوند نتوانید کلمات را به درستی بیان کنید. ایمپلنت های دندانی به شما اجازه می دهند بدون نگرانی از لغزش آنها صحبت کنید.
  • بهبود راحتی: از آنجا که آنها بخشی از شما می شوند، ایمپلنت ها مشکلات ناشی از پروتزهای متحرک را از بین می برند.
  • خورد و خوراک راحت تر: پروتزهای کشویی می توانند مشکلاتی را در زمینه جویدن ایجاد کنند. ایمپلنت دندان مانند دندان های واقعی شما عمل می کنند و به شما اجازه می دهند غذاهای مورد علاقه خود را با اعتماد به نفس و بدون درد بخورید.
  • بهبود اعتماد به نفس: ایمپلنت های دندانی می توانند لبخند شما را جذاب تر کنند و به شما کمک کنند احساس بهتری در مورد خودتان داشته باشید.
  • بهبود بهداشت دهان و دندان: ایمپلنت های دندانی نیازی به کشیدن دندان های دیگر ندارند، چرا که از پل هایی برای پشتیبانی آن استفاده می کنند. از آنجا که دندان های مجاور برای حمایت از ایمپلنت اصلاح نشده اند، بیشتر دندان های شما دست نخورده باقی می ماند، که باعث بهبود سلامتی درازمدت دهان و دندان شما می شود. ایمپلنت های فردی همچنین امکان دسترسی آسان تر بین دندان ها و بهبود بهداشت دهان شما را فراهم می کنند.
  • دوام: ایمپلنت ها بسیار با دوام هستند و چندین سال می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. با مراقبت خوب، بسیاری از ایمپلنت ها تا آخر عمر برای شما کارآیی خواهند داشت.
  • راحتی: پروتزهای متحرک قابل جابجایی هستند. ایمپلنت های دندانی، مشکلات ناخوشایند ناشی از پروتزهای دندانی را از بین می برند، و همچنین نیاز به چسب های کثیف برای نگهداری در محل ندارند.

 

ایمپلنت های دندانی تا چه میزان موفقیت آمیز هستند؟

میزان موفقیت در ایمپلنت های دندانی، بسته به موقعیتی که در فک شما قرار می گیرند، متفاوت می باشد. اما به طور کلی، ایمپلنت های دندانی دارای میزان موفقیت تا 98٪ می باشند. ایمپلنت ها با مراقبت مناسب (شکل زیر را ببینید) می توانند در تمام طول عمر شما کارآیی داشته باشند.

مزایای ایمپلنت های دندانی

آیا هر کسی می تواند از ایمپلنت های دندانی استفاده کند؟

در اغلب موارد، هر کسی که به اندازه کافی سالم باشد تا بتواند به طور معمول دندان های خود را بکشد یا دهان خود را به تیغ جراحی بسپارد، می تواند از ایمپلنت دندانی استفاده کند. بیماران باید لثه سالم و استخوان کافی برای نگهداری ایمپلنت را داشته باشند. آنها همچنین باید به بهداشت دهان و دندان خود توجه کرده و بارها از پزشک خود بخواهند آنها را ویزیت کند.
افراد سیگاری شدید، افرادی که از اختلالات مزمن کنترل نشده مانند دیابت یا بیماری های قلبی رنج می برند ، یا بیماران مبتلا به پرتودرمانی در ناحیه سر / گردن باید به طور فردی برای استفاده از ایمپلنت های دندانی ارزیابی شوند.

اگر می خواهید از ایمپلنت استفاده کنید، با دندانپزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا آنها برای شما گزینه مناسبی هستند یا نه.

 

عوامل تاثیر گذار در انتخاب ایمپلنت دندانی ؟

اولین گام در روند ایمپلنت دندانی، ایجاد یک طرح درمان فردی است. این برنامه نیازهای خاص شما را برآورده می کند و توسط تیمی از متخصصان آموزش دیده و با تجربه در عمل جراحی دهان و دندانپزشکی تهیه شده است. این روش تیمی مراقبت هماهنگ، بر اساس گزینه ایمپلنت است که برای شما مناسب می باشد.

سپس، ایمپلنت ریشه دندان، که یک قطعه کوچک ساخته شده از تیتانیوم است، به استخوان فک شما متصل می شود. پس از بهبود زخم فک، در اطراف این بخش فلزی کاشته شده رشد می کند و آن را به صورت ایمن در فک نگه می دارد. فرایند بهبود می تواند از 6 تا 12 هفته طول بکشد.
هنگامی که ایمپلنت به فک شما متصل می شود، یک قطعه کوچک اتصال دهنده – به نام کوله – به این قطعه متصل می شود تا آن را به طور ایمن در دهان شما نگه دارد. دندانپزشک شما به هنگام ساخت دندان مصنوعی برای شما یک مدل از گاز زدن (که تمام دندانها، نوع و تنظیمات آنها را مشخص می کند) ثبت می کند. دندان یا دندان های جدید بر اساس این مدل ساخته می شود. یک دندان جایگزین، به نام تاج، سپس به انتهای این کوله متصل می شود.
به جای یک یا چند تاج دندان، برخی از بیماران ممکن است دارای ضمیمه هایی در ایمپلنت خود باشند که پروتز متحرک را حفظ و پشتیبانی می کنند.

Whats-Involved-In-A-Dental-Implant-Treatment-

دندانپزشک شما همچنین رنگ دندان های جدید را با دندان های طبیعی شما هماهنگ می کند. از آنجا که ایمپلنت درون استخوان فک شما محافظت می شود، دندان های جایگزین جلوه، عملکرد و احساس مشابهی با دندان های طبیعی شما را بوجود می آورند.
ایمپلنت های دندانی تا چه میزان دردناک هستند؟
اکثر افرادی که از کاشت دندان استفاده کرده اند می گویند درد این روش بسیار کم می باشد. در طول این روش بیهوشی موضعی می تواند مورد استفاده قرار گیرد و اکثر بیماران گزارش می کنند که ایمپلنت درد کمتری نسبت به کشیدن دندان دارد.
پس از ایمپلنت دندان، درد شدید می تواند با داروهای ضد درد مانند تیلنول یا موترین تسکین یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مدت زمان انجام ایمپلنت دندان

تخفیف ویژه ایمپلنت اشترومن

%25 تخفیف

ایمپلنت اشترومن آلمان را با 25% تخفیف تا پایان مرداد ماه دریافت نمایید. دکتر اشکان مصطفی نژاد مسترشیپ ایمپلنت و جراحی فک و صورت از انجمن بین المللی ایمپلنتولوژیست ها ICOI